SİVAS ZARA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Sayın Alaeddin ÇAKMAKTAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Sayın Alaeddin ÇAKMAKTAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdür V. Sayın Alaeddin ÇAKMAKTAŞ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

            Bilindiği gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettikleri 24 Kasım Atatürk’ün doğumunun 100. Yıldönümü olan 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak onurla kutlanmaktadır.

            Bizler de bugün burada bu önemli ve kutsal vazifenin insanlarını “Değerli Öğretmenlerimizi” kutlamak ve öğretmenler gününü icra etmek için toplanmış bulunuyoruz.

            Milletlerin tarihleri, eğitilmiş , çağının bilgi ve birikimi ile donanmış insanı yetiştirmeye verdikleri öncelik ve önemin derecesiyle uyumlu bir gelişim izlemektedir.

            Milletlerin bugünkü refah ve mutlulukları, kültür ve uygarlıktaki yerleri, eğitime verdikleri önemle orantılıdır.

            Yirmi birinci yüzyılda gelişmiş toplumlar arasında yer alabilmenin temel şartı, “Bilgi Toplumu” olunabilmesine bağlıdır. Böyle bir toplumu oluşturacak genç kuşaklara milli, manevi ve çağdaş değerler ile üstün becerilerin kazandırılması ancak eğitim yoluyla gerçekleşecektir.

            Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, oluşturucu ve seçkin bir ortağı yapmada öğretmen ve öğretmenlik mesleği en önemli unsur durumundadır.

            Yirmi birinci yüzyılda milletlerin ayakta kalabilmeleri; en güncel bilgilere sahip olabilmeleri ve o bilgileri üretebilmeleriyle mümkündür. Yeni gelişmeler öğretmenlik mesleğine de yeni boyutlar kazandırmakta, öğretmenlerimize yeni sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluklar ve bu kutsal görev bir çok maharet ve fedakarlık gerektirmektedir.

            Kıymetli öğretmenlerimizin  - tüm yurda ve tüm dünyaya bilgi ve becerinin yanında sevgi kardeşlik, dostluk ve barışı yaygınlaştırma görevinin sahibi fedakar insanlarımızın – öğretmenler gününü kutluyor ve bu değerli öğretmenlerimiz için yazılmış güzel bir şiirin mısralarıyla konuşmamı bitiriyorum.

Duyuyorum şu anda kalpleriniz vururken

Vatanımı şu anda yeniden yaşıyorum

Paslanmış dimağlara ışık veren, ruh veren

Bu kutsal vazifenin kutsal insanlarını

Bütün öğretmenleri candan selamlıyorum...

 

                                                                                                                       Alaeddin ÇAKMAKTAŞ

                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdür V.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zara Hükümet Konağı Kat1 - Santral 0 346 816 11 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.